Ne Yapıyoruz?

Bizler; büyük ve orta ölçekli birçok kurumsal şirkette çalışan; sahip olduğumuz eğitim ve bilgi birikimini sadece çalışma hayatında değil, toplumsal fayda için de kullanmak isteyen ve bu amaçla yaklaşık 3 ay önce bir araya gelen plaza çalışanları, nam-ı diğer beyaz yakalılarız. Plazalarımızda oturmakla olmaz diye düşünüp en azından bir yerlerden başlamak istedik. Öncelikle küçük adımlarla başlayıp, ilerleyen günlerde daha büyük daha çok kişiye dokunan işler yapmak niyetimiz.

Şu anda 4 tane ana, birçok da ara proje üzerinde çalışıyoruz.

Şehirde tekerlekli sandalye ya da bebek arabalarıyla da özgürce gezilebilsin istiyoruz ve İSTANBUL HEPİMİZİN diyoruz. Kartlarımız ile farkındalık yaratıyoruz, İstanbul’un engelli ulaşım haritasını hazırlıyor, akülü tekerlekli sandalye şarj noktaları oluşturup Mekanist ile engelli dostu mekânları belirliyoruz.

Genç kardeşlerimiz kendilerine en uygun mesleği seçebilsin diye İŞİMİ ANLATMAM LAZIM diyoruz. Kısa videolar ile hangi işi seçersen aslında ne yaparsın kardeşlerimize anlatıyoruz.

Esnaf abi ve ablalarımız sokak aralarında kaybolmasın, hiçbir zaman yok olmasın diye ESNAF DOSTU ol istiyoruz. Esnaf ziyaretlerimiz ile hem onları dinliyor, hem de mahallenin en kral, en eski esnafı kim öğrenip, hepsini Mekanist uygulaması üzerinden herkesle paylaşıyoruz.

Hayat damarlarımızdan hiçbiri kopmasın, küçük tiyatrolar sakın yok olmasın diye İŞTEN SONRA TİYATRO‘ya gidiyoruz ve işin stresini tiyatrolarda atıyoruz.

Üstelik bütün bu işleri mesai sonrasında tamamen gönüllü olarak yapıyoruz. Dernek değiliz, bize destek olan onlarca markayla birlikte hızlanıyoruz. Baskı yapan matbaalar, dağıtım yapan şirketler, hostes desteği veren ajanslar, sayfalarında yer veren dergilerle güçleniyoruz.

İyi de bu iş nereye gider?’ dediğini duyar gibiyiz =) Amacımız 4-5 projeyi hayata geçirdikten sonra, yani biz ‘bişi’ler yapabiliyoruz’u gösterdikten sonra daha büyük, daha değer katan iyi şeyler yapmak. Aklımızda hem kendisi hem de etki alanı çok daha büyük projeler de var. Bir tanesinin adı bile hazır bak… “2.500 öğretmen 100.000 gözü parlayan çocuk”

Gün gelir belki yeni projelerimizde sen de aramıza katılırsın… Ama şimdi burada olduğun için çok teşekkürler…

esnaf_dostu_mekanist_proje_bannershadow_300 isimi_anlatmam_lazim_proje_bannershadow_300 istanbul_hepimizin_proje_bannershadow_300 isten_sonra_tiyatro_text_proje_bannershadow_300